Hakkımda

Hakkımda

Coğrafya Nedir ?

Coğrafya, insanlar ve yer (mekân) ile bunlar arasındaki ilişkiyi inceleyen Bilimdir. Yani yer ve insanlar arasındaki ilişkiler coğrafyanın konusunu oluşturur. Coğrafya sadece yerlerin isimlerini ezberleme ve bunların dünya üzerinde nerede olduklarını gösterme değildir. Coğrafya, öğrencilerin çevrelerinde olanları anlamalarına ve insanın çevre ile etkileşimi hakkında bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur. Yerlerin isimlerini, lokasyonlarını ve özelliklerini bilmek, coğrafyanın temelini oluşturan unsurlardır. Bu da çok büyük ve oldukça büyüleyici öğrenme alanının bir parçasıdır.

Ben Kimim ?

Coğrafya ve Eğitim Dünyasında araştırmalar yapıyorum. Coğrafya alanında yüksek lisans yapmış biri olarak maalesef ki coğrafyanın ülkemizde ne öğretmenlik nede mesleki tanınırlık alanında hakkettiği değeri göremiyor. Umarım bu değeri alır ve Dünyanın en değerli Jeopolitik konumlarından biri olan güzel Ülkemizde COĞRAFYA Bilimi tanınır.

Sitenin Amacı Nedir ?

Gelelim sitemiz hakkında bilgilere sitenin kuruluş yılı 2008 yılına dayanmakla birlikte dönem dönem kapandı fakat 2018 yılında tekrardan açıldı umarım bir daha kapanmamak üzere sitemiz açık kalır. Sitemiz içerik olarak en başta coğrafya bilimi paylaşımları yapılmakla birlikte eğitim alanında paylaşımlar yapılması planlanmaktadır.

Gelelim kaynak kullanımlarına sitenin amacı asla maddi gelir elde etmemekle birlikte tamamen İnternet’e giren İnternet’te zaman geçiren kullanıcılara faydalı olabilmektir.  Birçok görsel İnternet’ten alınma olup yazılarda alıntı yoluyla paylaşılmaktadır. Tekrar söylemekte fayda var asla maddi bir fayda sağlamamakla birlikte paylaşımların tek amacı İnternet ortamında zaman geçiren insanlara faydalı olabilmektir.

Paylaştığım yazı ve görseller içerisinden kaynakları belirli kişi ve kurumlara ait olanlar eger kullanılmasını istemiyorsa iletişim kurmaları halinde yazı ve görseller siteden tamamen kaldırılır.

Bunun için Lütfen iletişime geçiniz. ecografya@outlook.com